WITAMY RODZICÓW I ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Ważne dokumenty

Wielce Szanowni Rodzice                                                            
Uprzejmie prosząc o wsparcie w postaci wpłaty na działania Rady Rodziców w roku szkolnym 2019/2020 w kwocie 250 zł przedstawiamy poniżej działania Rady Rodziców. Powyższą kwotę można wpłacać na konto:

 

Rada Rodziców przy II LO, ul.Pestalozziego7/9,  80-445 Gdańsk Bank SANTANDER nr konta 47 1090 1098 0000 0001 3150 4248, w sekretariacie lub u wychowawców klas.
 

Idealną sytuacją byłaby taka, aby całość kwoty uregulować do końca października, pozwoli to bowiem spokojnie zaplanować wszystkie działania i związane z nimi wydatki. Wszystkie działania służą podniesieniu atrakcyjności nauki, pobytu, atmosfery, w której codziennie przebywają nasze dzieci. Najlepszym tego przykładem jest nowoczesna sala, w której dzieci czekają na zajęcia lub przebywają w trakcie tzw. okienka, ufundowana w poprzednich latach, sprzęt do pracowni biologiczno-chemiczno-fizyczno-geograficznych, zestawy interaktywne w klasach.
 

Głównym wydatkiem w działaniach Rady Rodziców jest organizacja zajęć dodatkowych odbywających się w szkole. Są to zajęcia wyrównawcze dla wszystkich klas oraz zajęcia przygotowujące klasy trzecie do doskonałego zdania matury, która pozwoli dostać się na wymarzone studia. Wspólnie ze szkołą prowadzimy  projekt obozów naukowych oraz zajęć olimpijskich, w naszym liceum mamy wyjątkowo zdolną młodzież  - szkoła ze wsparciem rady wspomaga ich w rozwoju, wychowując olimpijczyków. 
Jak pokazuje nasze doświadczenie zajęcia te odnoszą doskonały skutek, od wielu lat nasi uczniowie w 100% zdają maturę , a liceum nasze plasuje się bardzo wysoko w rankingu nie tylko województwa pomorskiego, ale i na terenie Polski.
Zasady finansowania zajęć dodatkowych dla klas. 
Klasa musi zebrać wpłaty na poziomie
60 % - 2 godziny
70 % - 4 godziny
80 % - 6 godzin
90 % - 8 godzin.

Klasy pierwsze „awansem” mają od początku ro     ku możliwość wykorzystania 2 godzin. Do końca października konieczne jest zebranie minimum 60 % wszystkich wpłat, aby dalej utrzymać te zajęcia – za wrzesień i październik płaci się  tak naprawdę z pieniędzy z zeszłego roku. Jeśli 1 listopada nie ma wymaganego poziomu wpłat, zajęcia są zawieszane. Odwiesza się po osiągnięciu odpowiedniego poziomu wpłat.
Aby uruchomić więcej godzin konieczne jest zebranie kolejnego poziomu wpłat (zgodnie z podanymi wyżej progami).
Oczywiście nasza młodzież nie żyje tylko nauką, mamy uzdolnione dzieci również pod względem m.in. sportowym, muzycznym i jako Rada współfinansujemy również wyjazdy, konkursy i nagrody. Finansujemy również zajęcia sportowe, debaty, Odyseję Umysłu. Organizowane są imprezy typu mikołajki, walentynki, dzień kobiet, konkursy typu mam talent.
Kolejnym bardzo dużym wydatkiem są nagrody dla uczniów, którzy osiągają doskonałe wyniki w nauce i sporcie. Bardzo często na zakończenie roku w klasie liczącej 30 uczniów takie nagrody otrzymuje 20-25 uczniów, tak więc prawie na pewno część Państwa wpłaty wróci do Waszego dziecka. 
Sprawozdanie finansowe za rok szkolny 2018/2019 dostępne jest na stronie szkoły, w zakładce RR.
      Oczekujemy od Państwa jako najważniejszych decydentów, na co mamy przeznaczyć Wasze pieniądze, pomysłów, które sprawią, że nauka i przebywanie w naszym liceum dla naszych dzieci będą prawdziwą przyjemnością. Jeśli ktoś z Państwa może zostać darczyńcą z racji swojej profesji np. druk plakatów, ulotek, finansowaniem jako sponsor konkursów takich jak np. Odyseja umysłów, liga matematyczna, zawody sportowe itp. będziemy bardzo szczęśliwi.
Jak widać powyżej działania Rady Rodziców są bardzo intensywne, prowadzone oczywiście społecznie, non profit, na które często rodzice będący w prezydium rady rodziców przeznaczają wiele godzin swojego prywatnego czasu. Uprzejmie jeszcze raz prosimy o Wasze wpłaty, które są wyrazem naszej  solidarności i odpowiedzialności za rozwój społeczności, jaką jest szkoła, do której uczęszczają nasze dzieci. Ubezpieczenie – składki zbierane są do 15 października, można wpłacać bezpośrednio logując się na konto ubezpieczyciela oraz na konto RR – koniecznie z dopiskiem UBEZPIECZENIE, imię, nazwisko i klasa. Na stronie RR wszystkie szczegóły dotyczące wyboru polis, zasad i składek.

Z nadzieją na owocną współpracę
Rada Rodziców przy II LO w Gdańsku
Gdańsk, 27 września 2019

Decyzją Prezydium projekt Serca Sercom realizujemy poza budżetem – ze względu na założenia, czas i niewielki koszt, a bardzo szczytny cel.

KONTAKT

Kontakt do Prezydium Rady Rodziców 2019/2020:

Rada Rodziców 2019/2020

Projekty Budżetu Uczniowskiego rok szkolny 2019/2020

Oficjalna strona II LO im. dr. Władysława Pniewskiego w Gdańsku http://www.2lo.gda.pl/ lub

Strona Samorządu Uczniowskiego II LO im. dr. Władysława Pniewskiego w Gdańsku 

©2018 by 2 LO RR. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now